Монтаж контуру заземлення

Монтаж контуру заземленняМонтаж заземлювального контуру – операція, потреба в якій виникає практично у кожного власника приватного будинку або котеджу. Це одна з обов’язкових вимог електричної безпеки, яке має бути враховано як при монтажі нової електропроводки, так і під час проведення реконструкції вже існуючої. Перед монтажем, контур заземлення необхідно точно розрахувати і скласти кошторис на необхідні для проведення робіт матеріали.

Як правило, типовий контур заземлення складається з декількох вертикальних заземлювачів, які забиваються в грунт і з’єднуються між собою горизонтальними заземлювачами. Вся ця система, звана контуром заземлення, з’єднується за допомогою заземлювального провідника з електрощитом. Під час монтажу контуру заземлення, дуже важливим моментом є вибір матеріалів. Так, наприклад, не допускається застосування в якості вертикальних заземлювачів арматурних прутів, оскільки їх зовнішній шар є розпеченим і через це порушується розподіл струму по перетину. Крім того, арматура швидко іржавіє. Кваліфіковані електрики для створення контуру заземлення, як правило, використовують сталевий куточок 50 × 50х5 мм для вертикальних заземлювачів і смугову сталь 40 × 4 мм для горизонтальних.Оптимальне перетин провідника, що веде до розподільного щита – 8-10 мм 2 . Грунтами, які ідеально підходять для створення контуру заземлення, прийнято вважати торф, суглинок і глину з високою вологістю. Не підходять для заземлення кам’яна і скельна грунт.

Не обійтися в процесі створення заземлюючого контуру і без викопування траншеї. Вона повинна вийти у вигляді трикутника розмірами 3х3х3 м. Як варіант, підійде і пряма траншейна лінія довжиною в 4-5 метрів. Її ширина повинна складати 0.3-0.5 м, а глибина 0.5-0.8 м. Коли монтаж контура буде завершено, електрику необхідно зробити вимір його опору.

На завершення, хочеться ще раз нагадати про те, що якісно і правильно зроблене заземлення є гарантією Вашої безпеки і захисту від ураження електричним струмом. Не ризикуйте, зваблюючи на низьку ціну подібної роботи, оскільки, з великою часткою ймовірності, вона буде виконана неякісно і з застосуванням «неправильних» матеріалів. Звертайтеся до професіоналів своєї справи!

Зателефонуйте нам прямо зараз, і ми з радістю відповімо на всі питання і проконсультуємо Вас щодо монтажу контуру заземлення в Вашому домі!